Історія суші

Батьківщиною перших суші були країни Східної Азії. Почищена риба викладалась шарами, засипалась сіллю і потрапляла під кам'яний прес. За декілька тижнів каміння знімали і замінювали легкою кришкою. Через кілька місяців риба ставала готовою до вживання. Деякі ресторани в Токіо все ще пропонують ці оригінальні суші - narezushi, приготовані з прісноводногого коропу.

Згодом з'явилось два різних стилі приготування сирої риби. Kansai - стиль з міста Osaka і стиль Edo з Токіо, який тоді називався Ідо. Osaka завжди була торговою столицею Японії і місцеві продавці рису пропонували суші, що являли собою підготовлений рис, змішаний з іншими інгредієнтами. Токіо, розташоване на березі багатої рибою і молюсками затоки, пропонував nigirizushi, що являли собою шматочок риби на маленькому комочку приправленого рису.

Сьогодні навіть японці визнали nigirizushi оригінальними суші, хоча, насправді, це не зовсім так. Kansai (Osaka) суші мають більш довгу історію і складніші в приготуванні, ніж nigirizushi, і тільки незначна частина японців знає про це. Цікаво відмітити, що спочатку рис з суші в їжу не вживався. Справа в тім, що китайський ієрогліф суші, перекладається як "маринована риба". Більше тисячі років назад рис був не тільки одним із основних продуктів харчування, але і основним способом зберігання риби. Свіжа риба нарізалась на маленькі шматочки, які засипались сіллю і змішувались з рисом. Потім рис піддавався природній ферментації, завдяки чому риба не псувалась протягом року. Коли треба було, її діставали з суміші і подавали до столу, а рис викидали чи використовували для маринування нових порцій риби.

І тільки в шістнадцятому столітті перебродивший рис з маринованої риби почали використовувати в їжу, і поступово він перетворився в основний і невід'ємний компонент суші. Рис стали додавати в гриби, овочі і інші продукти, отримуючи нові страви з незвичайним і специфічним смаком. В цей час були винайдені нові способи швидкої ферментації рису, що дозволяли йому набувати нові смакові якості не за роки, а за лічені дні. В сімнадцятому столітті з'явились справжні рисові суші, в склад яких входили варений рис, рисовий солод, морепродукти і овочі. Так із службового компоненту для маринування риби перебродивший рис перетворився в основу нової страви.

Наступним етапом в розвитку суші стало додавання в рис оцту з приправами. Рисовий чи фруктовий оцет змішували з підсоленою водою, іноді додаючи в нього цукор, мірін, саке, мед і морські водорості, і заливали цією сумішшю варений рис, до якого додавали рибу, морепродукти, овочі і витримували деякий час під пресом. Страва, яку отримали, стала настільки популярною, що по всьому Ідо, так називався Токіо до 1968 року, стали відкриватися магазинчики і ресторани, в яких подавали різні види суші чи продавали спеціально оброблений рис для самостійного приготування суші вдома.

З тих пір процес приготування суші не перестає розвиватись і вдосконалюватись, поповнюючись новими рецептами. Завдяки цьому суші стають все більш популярними у всьому світі!

Рекомендуємо переглянути

Приготування суші

Рецепти ролів - Рол "Каліфорнія Унагі"

Приготування суші вдома - Нігірі "Сяке"

Як варити рис для суші

Як готувати суші - Рол "Боніто"